Які існують прапори та в чому їхні особливості?

2.1

Прапор – це символ держави, компанії чи торгової марки, зазвичай він має прямокутну форму. На полотно наносяться різні малюнки, які слугують інформаційним блоком. Завдяки особливостям таких зображень можна розуміти основну ціль використання прапора. Пропонуємо більш детально розібратися із видами прапорів.

Класифікація за тематикою

Якщо класифікувати прапори за тематикою, то можна виокремити такі різновиди:

  • Державні. Це прапори, що означають суверенітет певної країни. Зазвичай такі стяги розміщуються на будівлях державних установ. Також їх вивішують на своїх будинках звичайні люди під час проведення святкових, державних подій. Окрім цього, у кожного міста та населеного пункту є власний прапор. На них часто наносяться герби конкретного міста.
  • Партійні. Ці прапори часто використовуються для проведення різноманітних мітингів або акцій. Зазвичай на цих полотнах нанесена символіка конкретної політичної партії.
  • Військові. Тут варіантів два – або цей прапор буде таким самим, як і офіційний державний, або буде відрізнятися від нього. Обов’язковим елементом такі прапори є на кораблях.
  • Сигнальні. Ці стяги використовуються для «спілкування» кораблів між собою. Форма таких стягів довільна, вони можуть мати різний відтінок та своє індивідуальне позначення.
  • Торгові. Такі полотна містяться на усіх судах зі торговим призначенням. Встановлення цих прапорів відбувається або на щоглі, або на кармі. Завдяки такому полотну можна визначити, якій країні належить те чи інше судно.

До окремої категорії належать стяги підприємств, компаній, різних заводів. На полотнах зазвичай зображена індивідуальна символіка. Такі стяги є обов’язковими елементами під час конференцій, ділових зустрічей та переговорів у міжнародному чи вітчизняному форматі.

Ще один популярний вид прапорів – спортивні. Вони використовуються під час проведення олімпіад, футбольних матчів та інших видів спортивних змагань. На полотна наносять символіку клубу чи команди.

Інші особливості стягів

Стандартні параметри прапору – 1,50 х 1,00 м / 1,40 х 0,90 м. / 1,80 х 1,20 м. / 2,20 х 1,50 м. Однак, існують певні відмінності у матеріалах виготовлення та розмірах, що залежать від призначення. Наприклад, для розміщення у приміщеннях органів виконавчої влади, використовуються дуже яскраві полотна, стійкі до вигорань. Однак, вони не будуть надто міцними.

Ті стяги, що розміщуються на вулиці, навпаки виготовляються із міцних та довговічних полотен. Вони фіксуються за допомогою флагштоків безпосередньо на будівельних фасадах.

В агітаційних цілях використовуються для маленькі, так і великі стяги. Вони можуть кріпитися до різних жердин, які носять під час парадів чи мітингів. Мініатюрні прапори використовуються для роздачі людям.

Із яких матеріалів виготовляються прапори?

Щоб виготовити прапори, використовують тканини, що у своєму складі містять не менше 80% поліестерового волокна. Найбільше популярними варіанти вважається:

  • Прапорна сітка. На ній друкуються двосторонні стяги, тканина є зносостійкою та здатна витримати випробування снігом, дощем та іншими погодними умовами.
  • Атлас. Застосовується для стягів, які будуть розміщені всередині приміщень – у кабінетах та магазинах.
  • Поліестер. Ця тканина підходить для виготовлення прапорів, що використовуються для проведення масових заходів. Особливість матеріалу у відсутності різниці зі зворотної та лицьової сторони, що робить його двостороннім.
  • Габардин. Полотна підходять для використання всередині та на вулиці. Матеріал має досить велику щільність, тому виріб виходить важким.

У нас ви можете замовити якісний друк прапорів будь-яких форматів та для різних цілей.

 

 

Write a comment