Найбільш незвичні прапори світу: ТОП-8 стягів

1 (1)

У світі існує 194 визнаних країн, у кожної із них є власний гімн, герб та прапор. Деякі стяги мають справді унікальний дизайн та вважаються справжнім мистецьким витвором. Розглянемо найцікавіші варіанти.

Прапор, «що біжить»

Таким стягом вважається офіційний символ острова Мен (він розташований між Ірландією, Англією та Шотландією). Цей прапор червоного кольору, а в центрі розміщена національна символіка – трискеліон. Це зображення трьох ніг, що біжать, вони з’єднані «зіркою». З грецької назва цього символу перекладається як «той, що ходить на трьох ногах».

Той, що дивиться в небо

Таку оригінальну назву отримав прапор Киргизстану, що був затверджений у 1992 році. Офіційний опис стягу пояснює, що в центрі намальований сонячний диск круглої форми. Він рівномірно випускає 40 променів, що мають золотистий колір. Сонце у даному контексті є символом спокою та багатства, а червоний колір – знак сміливості та доблесті. Промені, що об’єднуються у коло, є відображенням 40 племен, які наразі об’єднані у одну країну – Киргизстан.

Один із двох не прямокутних прапорів у світі

У світі лише два квадратних прапора, один із них належить Швейцарії та вважається найгуманнішим у світі. На ньому зображено червоний квадрат, що містить у центрі білий хрест прямокутної форми, однак кінці хрестовин не торкаються країв полотнища. Цей стяг було затверджено у XIX ст. Спочатку він був взагалі у формі трикутника, а сучасного виду набув лише у 1889 р.

Хвойний прапор

Цей стяг належить острову Норфолк, що знаходиться у Тихому океані. Візуально його можна сплутати із канадським, оскільки по краях точно такі ж смуги, а в центрі – біле. Тільки тут відсутній канадський лист, а замість нього нанесено ціле дерево – сосновий силует. Таке дерево росте виключно на цьому острові і вважається його символом. Затвердження цього стягу відбулося в 1980 році.

Той, що загублений в океані

Мова піде про прапор одного із Маріанських островів – Гуама. Він має синій колір із рамкою червоного кольору. Цей відтінок є символом крові, пролитої жителями островами під час окупації Іспанією та Японією. Всередині полотнища є невелике зображення острову, що загубився у Тихому океані.

Цікавий факт у тому, що в центрі прапору розташований герб Гуами. Він дуже символічний, адже човен – це мужність народу острова, річка означає щедрість жителів, пляж – відданість населення своїй

Нестандартна композиція

Найбільш нестандартним форматом стягу вважається той, що є символом Непалу. Він складається із трикутників червоного кольору, які розташовані один під одним. Саме полотнище має окантовку синього відтінку. Тут цікаво те, що червоний тон є національним символом країни, а синій – знаком миру. Верхній трикутник має зображення місяця, нижній – сонця.

Зміїна естетика Мартініки

Цей прапор вважається неофіційним символом острову Мартініки, оскільки офіційний стяг – французький, адже острів є володінням цієї країни. Однак, неофіційний стяг дуже оригінальний, він був прийнятий у 1766 році, має вигляд морського вимпелу Франції тих часів. Полотнище блакитного кольору, а на його полях розташовані 4 літери L, вони стилізовані під зображення гримучих змій, адже на цьому острові їх дуже багато.

Міжнародно-європейський

Унікальність цього прапору в тому, що візуально він виглядає, як мікс прапорів Великої Британії та ЄС. Композиційно цей стяг нагадує американський, однак він належить островам Кука, що знаходиться у Тихому океані. Він був прийнятий у 1979 році та дуже оригінально виглядає. Наявність британського стягу свідчить про зв’язок із Новою Зеландією, адже Британія у вільній асоціації із нею. Зірки – це символ віри у Бога та сили всіх 15 островів архіпелагу.

Замовити друк будь-яких прапорів можна у нашій компанії.

 

 

Write a comment